Unit 6 Review 1. y = -2x - 4 y = 2x + 12
Unit 6 Review 2. y = 2x + 6 y = -4x - 12
Unit 6 Review 3. -2x + y = 1 2x - 8y = -22
4. 7x + 6y = 9 3x + y = 7
Unit 6 Review 5. 3x - 5y = 9 -4x + 5y = -7
Unit 6 Review 6. 2x - y = -8 -4x + y = 14
Unit 6 Review 7. -6x - 8y = 14 7x - 16y = 9
Unit 6 Review 8. -7x - 12y = -17 2x + 6y = 10
9.
10.
11. Jenny and Chelsea are selling cheesecakes for a school fundraiser. Customers can buy pecan cheesecakes and chocolate marble cheesecakes. Jenny sold 3 pecan cheesecakes and 2 chocolate marble cheesecakes for a total of $69. Chelsea sold 3 pecan cheesecakes and 5 chocolate marble cheesecakes for a total of $114. What is the cost each of one pecan cheesecake and one chocolate marble