Сыныбы: 9 сынып Мұғалім: Ізтілеуова Г Сабақтың тақырыбы: Паскаль тілінің параметрлі қайталану операторы (практикалық.

Slides:



Advertisements
Similar presentations
E.g.9 For to do loop for i:=1 to 10 do writeln(i); While do loop i:=1;
Advertisements

Selection Process If … then … else.... Condition Process 2 Process 1 Y.
Looping while … do …. Condition Process 2 Process 1 Y Repeated Loop.
Сабақтың тақырыбы: London Cабақтың мақсаты: 1. Білімділік.Оқушыларды Лондон қаласының көрікті жерлерімен таныстыру, ағылшын тілінде тақырып бойынша.
Зиханова Жайнагүл Мәлікқызы Атырау облысы Жылыой ауданы Жылыой мұнай және газ технологиялық колледжінің ағылшын тілі пәні мұғалімі.
FOR LOOP STRUCTURE For := to do eg. for I := 1 to 100 do begin writeln(‘This is a loop’); end;
Шығыс Қазақстан облысы Көкпекті ауданы Мамай ауылы “Аманкелді атындағы орта мектебі” КММ Ағылшын тілі пәнінің мұғалімі: Оразаева А.О. 9 - СЫНЫП The daily.
The theme: Did you meet the stars?.
Британиядағы тамақтану
“Speaking about Kazakhstan” 8-сынып
«Environment and ecology»
Сабақтың тақырыбы: Going to Britain.
Сабақтың мақсаты: 1. Білімділігі: Ағылшын тілінде саналатын және саналмайтын зат есімдерді түсіну, оларды ажырата білуге үйрену және қазақ тілімен салыстыру.
An English lesson Famous travellers.
The theme of the lesson: Сын есім және оның шырайлары.
Сабақтың тақырыбы: Жоғары оқу орындарында ғылыми-педагогикалық мамандарды дайындау Сабақтың мақсаты: Магистранттардың ғылыми-шығармашылық зерттеу жұмыс.
تهیه و تنظیم: فاطمه قاسمی دانشگاه صنعتی شریف – پاییز 86
Сабақтың тақырыбы: Антиген-антидене реакцияларының механизмі.
Паскаль тілінде программалау
Сызықтық алгоритмдерді бағдарламалау
. Ocean world : Whales . Мұхит әлемі және кит.
Сабақтың тақырыбы: Windows Movie Maker бағдарламасы және movie maker бағдарламасында жұмыс істеу.
Сілтеу есімдігінің түрленуі & Demonstrative Pronouns
kbkjlj/m/lkiubljj'pl;
Тәрбиелік шараның тақырыбы: «Білгіштер бекеті»
Панорамалық сабақ №125 С.Сапарбекова атындағы орта мектеп
Welcome to our lesson Welcome to our lesson.
Қайырлы күн!.
Қайталау операторлары
“VB-да Графикалық әдістер мен процедуралар”
«Power Point құжаттарының құрылымы»
№69 Ақбай жалпы орта мектебі Информатика пәні мұғалімі:
Маңғыстау облысы Жаңаөзен қаласы №17 орта мектеп
№45 «Ақ Орда» мектеп-гимназиясы
PAST SIMPLE The 29th of October Thursday Aims:
Панфилов жалпы орта білім беру мектебі Windows операциялық жүйесі
Информатика және ақпарат
Тақырыбы: §4.8 Құрамды шарттарды программалау
Жұлдызды сәт.
№97 мектеп 9 сынып алгебра Математика пән мұғалімі
ИНФОРМАТИКА – ҒАСЫР ТАЛАБЫ.
Сабақтың тақырыбы: Мәтінді теру және түзету ережелері.
Массивтер. Массивтің көлемі, өлшемі, индексі
КЕСТЕЛЕРДІ, СУРЕТТЕРДІ, БЕЙНЕНІ ЖӘНЕ ДЫБЫСТЫ КІРІСТІРУ.
Жаңаөзен қаласы №17 орта мектеп
Ортақ тақырып: Менің мектебім Бөлімше: Мектеп шеберханасына саяхат
Сабақтың тақырыбы: Алгоритмнің түрлері..
Математика 5 сынып.
9 сынып Сабақтың тақырыбы: Құрама шарт және таңдау операторы.
Тапсырма: Берілген мәтіннен Жерден 300 жарық жылдан артық ара қашықтықта орналасқан және Күннен жарықтығы 7000 еседен артық жұлдыздар туралы ақпарат табыңдар.
Презентацияға графикалық объектілерді кірістіру.
Қайталау операторлары
9 сынып 8 сабақ Сабақтың тақырыбы: Дейін циклі REPEAT операторы.
Математика-информатика (біріктірілген сабақ )
8 - сынып.
«Бүгінгідей жаһандану жағдайында мемлекет пен адам озық, бәсекеге сай болуы үшін, ең бірінші білім мен ғылым өркендеуі қажет.»
Қасымова Алима Ертайқызы
Ү й тапсырмасын с ұ рау: 1.Зымыран қалай қозғалады? 2.Реактивті қозғалыс деген не? 3.Оған мысалдар келтіріңдер. 4.Қандай мақсатпен зымырандар көпсатылы.
Сабақтың тақырыбы:Кестелер.Кесте құру
Ақпараттың көлемі және оның өлшем бірліктері
Нарқызыл негізгі мектебі
Сабақтың тақырыбы: Файлдар, бумалар және жарлықтар.
The 22 nd of November.
Сабақтың тақырыбы: «Циклді ұйымдастыру»
Power Point бағдарламасында презентация құрастыру
7 лекция Си функциялары және жиымдар.
Графикалық файлдарды ендіру. Дыбыспен жұмыс.
Үй тапсырмасын тексеру
Тақырыбы: Геометриялық фигуралардан құрақ құрау тәсілі.
Food and drink. Тамақ және сусын.
Presentation transcript:

Сыныбы: 9 сынып Мұғалім: Ізтілеуова Г Сабақтың тақырыбы: Паскаль тілінің параметрлі қайталану операторы (практикалық сабақ) Сабақтың мақсаты: Білімділігі: Оқушыларды Паскаль тілінің шартты алдын ала тексеретін қайталу операторымен таныстырып, программа құруға дағдыландыру; Дамытушылығы: Оқушылардың Паскаль программалау тілінде есеп шығару мүмкіндіктерін, логикалық ойлау қабілеттерін дамыту; Тәрбиелік: Оқушыларды тәрбиелікке, тиянақтылыққа, ұқыптылыққа тәрбиелеу. Сабақтың түрі: Практикалық сабақ Сабақтың барысы: 1. Ұйымдастыру 2. Үй тапсырмасын тексеру 3. Жаңа сабақты түсіндіру 4. Компьютермен жұмыс 4. Сабақты бекіту 5. Үйге тапсырма

Өткен материалды қайталау сұрақтары • Өткен материалды қайталау сұрақтары • Шартты оператордың қандай түрлері бар? • If операторының жалпы жазылу түрі қандай? • Таңдау операторы не үшін пайдаланылады?

Мыны жерде неліктен S=0, кім айтады? Компьютермен жұмыс 2 топпен жұмым жасаймыз: Кім жылдам? №9. 1-ден n – ге дейінгі сандардың квадраттарының қосындысын табатын программа құру керек. Program kvadrat; Var s, i , n: integer; Begin WriteLn (‘ n = ’) ; Readln (n); I:=1; S:=0; While i<=n do Begin S:=S + sqr (i); I:= i+1; WriteLn (‘ S=’ , S); End; End. Мыны жерде неліктен S=0, кім айтады?

Қадамды 5 деп алсақ бола ма, егер оны 2 десек ше? Компьютермен жұмыс 2 топпен жұмым жасаймыз: Кім жылдам? №10. Y= ex sinx+cosx функциясының мәндерінің [a, b] аралығында h қадамы бойынша өзгеру кестесін құратын программа құрыңдар. Program y- tap; Var x, y, a, b, h: real; Begin WriteLn (‘ a , b , h -? ’); ReadLn (a, b , h); X:= a; While x<= b do Y:=exp (x) * sin (x) + cos(x); WriteLn (‘x=’, x:5:2, ‘, ‘ , y= ‘, y:5:2); X:=x+h; End; End. Қадамды 5 деп алсақ бола ма, егер оны 2 десек ше?

Қадамды 5 деп алсақ бола ма, егер оны 2 десек ше? №11. Х € [1; 3] аралығындағы 0,2 қадаммен өзгергендегі y= функциясының мәнін тап. Program esep; Var x, y: real; Begin X:=1; While x<=3 do Begin y:= sqrt (x+1)-1/x; Writeln (‘ x=’ , x, ‘y=’, y); x:=x+0.2; end; readln; end. Қадамды 5 деп алсақ бола ма, егер оны 2 десек ше?

№12 Р=1*2*3 … * N N ! факториалды табу программасын жаз. Program fakt; Var I , n , p: integer; Begin WriteLn ( ‘ n= ‘); ReadLn (n) ; I: = 1; P:= 1; Repeat P:= p*1; I:= i+1; Until i>n; Writeln (p:4); End.

Кім жылдам, ауызша 1 ші мәні неге тең? №13. у =3x+1 x €[1 ; 2 ], h =0,5 өрнегін WHILE, REPEAT операторларын пайдаланып программа құр. Program y-tabu; Var x , y : real ; Begin X:=-1; Repeat Y: = 3*x+1; WriteLn (‘ y = ‘ , y); X:=X+0,5; Until x>2; End. Кім жылдам, ауызша 1 ші мәні неге тең? №14. x €[1 ; 3 ] аралығында 0,2 қадаммен өзгергендегі y= функциясының мәнін тап. Program esep; Var x, y: real; Begin X:=1; repeat y:= sqrt (x+1)-1/x ; Writeln ( x:3, y:5); x:=x+0.2; until x>3 readln; end.

Үй тапсырмасы: 100 санның әрбір 3 санының қосындыларын есептейтін бағдарлама құрып келу Сабақ аяқталды, сау болыңдар