№45 «Ақ Орда» мектеп-гимназиясы

Slides:



Advertisements
Similar presentations
Пән мұғалімі: Тайтілеуова.М Оқушыларға “Should”модальды етістігінің жасалу жолдарын, жаттығу жасау арқылы түсіндіру. Сөздік қорды молайту арқылы тілдесім.
Advertisements

Сабақтың тақырыбы: London Cабақтың мақсаты: 1. Білімділік.Оқушыларды Лондон қаласының көрікті жерлерімен таныстыру, ағылшын тілінде тақырып бойынша.
1 Problem Solving and Decision Making A Process Seven steps that provides a rational and analytical way of looking at decisions.
Зиханова Жайнагүл Мәлікқызы Атырау облысы Жылыой ауданы Жылыой мұнай және газ технологиялық колледжінің ағылшын тілі пәні мұғалімі.
“Means of Transport” тақырыбына ОНЛАЙН САБАҚ
MINISTRY OF EDUCATION AND SCIENCE OF THE REPUBLIC OF KAZAKHSTAN
Unit 3. Step 9. My plans for future.
“Speaking about Kazakhstan” 8-сынып
«Environment and ecology»
Сабақтың мақсаты: 1. Білімділігі: Ағылшын тілінде саналатын және саналмайтын зат есімдерді түсіну, оларды ажырата білуге үйрену және қазақ тілімен салыстыру.
An English lesson Famous travellers.
The theme of the lesson: Сын есім және оның шырайлары.
Қазіргі мектепті басқарудың педагогикалық менеджменті пәні 1 24 қаңтар 2014 жыл.
Сабақтың тақырыбы: Антиген-антидене реакцияларының механизмі.
مبانی تصمیم گیری.
Сабақтың тақырыбы: Windows Movie Maker бағдарламасы және movie maker бағдарламасында жұмыс істеу.
Сілтеу есімдігінің түрленуі & Demonstrative Pronouns
Арнайы пәндерден флеш-карталар жасақтау
Сыныбы: 9 сынып Мұғалім: Ізтілеуова Г Сабақтың тақырыбы: Паскаль тілінің параметрлі қайталану операторы (практикалық.
Тәрбиелік шараның тақырыбы: «Білгіштер бекеті»
Панорамалық сабақ №125 С.Сапарбекова атындағы орта мектеп
Welcome to our lesson Welcome to our lesson.
Сөз мағынасы.
Қайырлы күн!.
The Present Continuous Tense
Қайталау операторлары
«Көтеріңкі көңіл күй» Мейірімді жүрекпен, Ақпейілді тілекпен,
“VB-да Графикалық әдістер мен процедуралар”
Маңғыстау облысы Жаңаөзен қаласы №17 орта мектеп
Бүгінгі мектеп... Мектептің аты-жөні:
Панфилов жалпы орта білім беру мектебі Windows операциялық жүйесі
Информатика және ақпарат
Тақырыбы: §4.8 Құрамды шарттарды программалау
№97 мектеп 9 сынып алгебра Математика пән мұғалімі
Кембридж бағдарламасы бойынша ІІ деңгей сертификатталушы
Сабақтың тақырыбы: Мәтінді теру және түзету ережелері.
Массивтер. Массивтің көлемі, өлшемі, индексі
КЕСТЕЛЕРДІ, СУРЕТТЕРДІ, БЕЙНЕНІ ЖӘНЕ ДЫБЫСТЫ КІРІСТІРУ.
Жаңаөзен қаласы №17 орта мектеп
Ортақ тақырып: Менің мектебім Бөлімше: Мектеп шеберханасына саяхат
Сабақтың тақырыбы: Алгоритмнің түрлері..
Математика 5 сынып.
9 сынып Сабақтың тақырыбы: Құрама шарт және таңдау операторы.
Тапсырма: Берілген мәтіннен Жерден 300 жарық жылдан артық ара қашықтықта орналасқан және Күннен жарықтығы 7000 еседен артық жұлдыздар туралы ақпарат табыңдар.
Сыныптағы барлық оқушылар үшін оқу үдерісін қалай жақсартуға болады
Презентацияға графикалық объектілерді кірістіру.
«Қазіргі заманда жастарға ақпараттық технологиямен байланысты әлемдік стандартқа сай мүдделі жаңа білім беру өте қажет» Н.Ә.Назарбаев.
Математика-информатика (біріктірілген сабақ )
8 - сынып.
«Бүгінгідей жаһандану жағдайында мемлекет пен адам озық, бәсекеге сай болуы үшін, ең бірінші білім мен ғылым өркендеуі қажет.»
Қасымова Алима Ертайқызы
Ү й тапсырмасын с ұ рау: 1.Зымыран қалай қозғалады? 2.Реактивті қозғалыс деген не? 3.Оған мысалдар келтіріңдер. 4.Қандай мақсатпен зымырандар көпсатылы.
Үй тапсырмасын тексеру. “Білемін”бөлімі
Сабақтың тақырыбы:Кестелер.Кесте құру
Ақпараттың көлемі және оның өлшем бірліктері
Нарқызыл негізгі мектебі
Сабақтың тақырыбы: Файлдар, бумалар және жарлықтар.
The 22 nd of November.
Мақсатым: АҚШ туралы білімдерін шыңдау.
Сабақтың тақырыбы: «Циклді ұйымдастыру»
Power Point бағдарламасында презентация құрастыру
«Үш тілде білім беру: ұлттық және халықаралық тәжірибе»
ОПЕРАЦИЯЛЫҚ ЖҮЙЕЛЕР.
Оқыту үшін бағалау.
Графикалық файлдарды ендіру. Дыбыспен жұмыс.
Үй тапсырмасын тексеру
Тақырыбы: Геометриялық фигуралардан құрақ құрау тәсілі.
Тақырыбы: Жинақтық сан есім Қостанай облысы Арқалық қаласы
Food and drink. Тамақ және сусын.
Presentation transcript:

№45 «Ақ Орда» мектеп-гимназиясы Көлем тақырыбына есептер шығару 11 сынып Досымова Меруерт Нұрмағамбетқызы Шиелі кенті 2009 -жыл

Сауалнама. 11 сынып Осы пән саған ұнай ма? а) ия ә) жоқ б) әрқалай Математика сабағындағы қандай жұмыс түрлері ұнайды? а) өмірмен байланыстыру ә) мамандыққа бағдарлау б) практикалық сабақ Сабақтың қандай формасын қалайсың? а) жеке ә) топтық б) ұжымдық Осы пәнді келешекте өз мақсатыңа қолдана аласың ба? а) ия ә) жоқ б) мүмкіндігімше

Сауалнама нәтижесі

Көлем тақырыбына есептер шығару Сабақтың тақырыбы: Көлем тақырыбына есептер шығару

Сабақтың мақсаты: Тәрбиелік: Сызба жұмыстарын салуда этетикалық Білімділік: Планиметрия мен стереометрия негіздеріне сүйеніп, көлем тақырыбына есептер шығарту. Тәрбиелік: Сызба жұмыстарын салуда этетикалық тәрбие және кәсіптік бағдар беру. Дамытушылық: Логикалық бейнелік есептер арқылы оқушылардың бағдарлы іскерлік құзыреттілігін дамыту. People who are the catalysts for change and manage the change process are change agents. A manager may be a change agent. However, the change agent can be a nonmanager—for example, an internal staff specialist or outside consultant. Management often uses outside consultants because they can offer a fresh perspective which insiders lack. But, they may not understand the organization’s history, culture, operating procedures, and personnel. Furthermore, outside change agents often initiate more drastic changes because they do not have to live with the repercussions after the changes have been implemented.

Сабақтың түрі: дәстүрлі емес Сабақтың типі: дамыту сабағы Оқыту әдісі: индуктивті, дедуктивті, иллюстративтік Пәнаралық байланыс: сызу, алгебра,психология, физика, химия Сабақтың көрнекілігі: бағалау парағы, бейне слайдтар

Сабақтың жоспары 1. Ұйымдастыру. 2. Үй тапсырмасын тексеру. Сабақтың жоспары 1. Ұйымдастыру. 2. Үй тапсырмасын тексеру. 3. Нені білу керек? а) толықтыру сынағы ә) сәйкестік сынақ б) еске түсіру сынағы. 4. “Өзіңді бағалай білесің бе?” 5. Болашақ үйімнің моделі. 6. Есептер шығарту. 7. Бағалау. 8. Үйге тапсырма беру. 9. Қорытындылау.

1.Ұйымдастыру (сәлемдесу, қатысым тексеру, дайындықтарын бақылау) Сабақтың барысы 1.Ұйымдастыру (сәлемдесу, қатысым тексеру, дайындықтарын бақылау) 2.Үй тапсырмасын тексеру (интерактивті тақта арқылы эталон бойынша тексеру) №23 Аты-жөні Үй тапсыр масы Ұжымдық тапсырма Диалогтік тапсырма Қорытынды, бағалау №1 №2 №3 № 7 23 26 39

Нені білу керек? а) толықтыру сынағы Көлем сегмент сектор қиық конус шар конус цилиндр қиық пирамида параллелепипед призма

ә) Сәйкестік сынақ Призма V= SH Параллелепипед V=1/3SH Пирамида V=πR2H Қиық пирамида V=1/3 πR2H Цилиндр V= 4/3πR3 Конус V= πH2(R-H/3) Қиық конус V=2/3 πR2H Шар V= 1/3πH(R12+R1*R2+R22) Сектор V= πH2(R-H/3) Сегмент V=a*b*c

б) Еске түсіру сынағы 448 см3 12π м3 192 см3 288π м3 12π м3 Бер: Призма Sтаб=64см2 H =7см Т/к: V Бер: Конус R=3м H =4м Т/к: V 448 см3 12π м3 Бер: Пирамида Sтаб=48см2 H =12см Т/к: V 192 см3 Бер: Шар R=6м Т/к: V Бер: Цилиндр R=2м H =3м Т/к: V 288π м3 12π м3

4. “Өзіңді бағалай білесің бе?” Шарты: көзімізді жұмамыз, музыка ойналады. Алдарыңда орман тұр. Ол қалың ба, сирек пе өздеріңіз таңдаңыздар. Орманға жүргінші жолымен келе жатырсыз, тар ма ,әлде кең бе? Жолдан шилан көресіздер. Аласыз ба, жоқ па оны өздеріңіз біліңіздер. Алдыңыздан үй кездесті, ол үйге соғасыз ба, соқпайсыз ба? Келе жатырсыз алдыңызда қақпа тұр, айналып немесе ары қарай өтесіз бе, әлде кейін қайтасыз ба? Егерде өтсеңіз алдыңызда құмыра тұр. Ол жез бе, темір ме таңдаңыздар. Келе жатып бір үйір жылқыға тап боласыз. Жақындайсыз ба, әлде алыстан бақылап қарайсыз ба? Келе жатырсыз, алдыңызда теңіз кездеседі. Ол теңіз буырқанып жатыр немесе бірқалыпты. Теңіз үстінде шағаланы көресіз – ол ұшып жүр ме, әлде су бетінде жүзіп жүр ме?

Жауабы: Егерде ну орман көрсеңіз – болашағыңызда көп жоспарларыңыз бар екендігі, сирек көрсеңіз болашағыңыз бұлыңғыр. Тар жол таңдасаңыз – қиындықтар көп, кең жол таңдасаңыз оңай шыға аласыз. Үйге соқсаңыз үйдің адамы, соқпасаңыз көп үйге көңіл бөлмейсіз. Қақпадан өтсеңіз – қиындықты өзің шешесің, өтпесең – қиындықтан айналып жүресің. Құмыра – шыққан тегің Ат-әйел-адам ер адамдармен қарым-қатынасы Теңіз – темперамент Шағала - әйелдер мен еркектердің ортасындағы қарым-қатынасы

Есептер шығару №7. №23. Ұсақ тастың үймесі конус пішіндес, оның табан радиусы 2м, ал жасаушысы 2,5 м . Үйме тастың көлемін табыңдар. Жауабы: 6,3 м3 №23. Алтыбұрышты дұрыс призманың ең үлкен диагональдық қимасының ауданы 4м2, ал қарама-қарсы екі бүйір жағының арақашықтығы 2м болады.Призманың көлемін табыңдар. Жауабы: 6 м3 №26. Су ағатын құбырдың қимасы табаны 1,4м, биіктігі 1,2м-ге тең, теңбүйірлі үшбұрыш тәрізді болып келген Жауабы: 6048 м3/ сағ №39. Пирамиданың табаны – қабырғалары 9м және 12м болатын тік төртбұрыш: барлық бүйір қырлары 12,5 м-ге тең. Пирамиданың көлемін табыңдар. Жауабы: 360 м3 Personality and individual differences affect our decisions. Two of these variables are particularly relevant to organizational decisions: the individual’s decision-making style and level of moral development. The decision-styles model above identifies four approaches to decision making. The model illustrates that people differ along two dimensions: in their thinking styles (some are logical and rational, others intuitive and creative); in their tolerance for ambiguity. People using the directive style dislike ambiguity and prefer rationality. Those using the analytic style confront ambiguity by demanding more alternatives. Individuals using the conceptual style consider the “big picture” and seek multiple alternative. Those using a behavioral style work well with others and are receptive to suggestions.

Менеджер Прораб Ағаш шебері Технолог Инженер- Архитектор техник Құрылысшы Дәнекерлеуші Сылақшы Дизайнер Бояушы

8. Үйге тапсырма беру №33 есеп. Әр оқушы өз үйінің көлемін табу.