Name: May be reproduced for classroom use. © Classroom Connect I’ve got change! 1¢ 5¢ 10¢ 25¢
My gum cost 20¢. I paid with a dollar. My change was: May be reproduced for classroom use. © Classroom Connect Pennies Nickels Dimes Quarters 1¢ 5¢ 10¢ 25¢
My balloon cost 55¢. I paid with a dollar. My change was: May be reproduced for classroom use. © Classroom Connect 1¢ 5¢ 10¢ 25¢ Pennies Nickels Dimes Quarters
My toy cost 96¢. I paid with a dollar. My change was: May be reproduced for classroom use. © Classroom Connect 1¢ 5¢ 10¢ 25¢ Pennies Nickels Dimes Quarters
My ball cost 32¢. I paid with a dollar. My change was: May be reproduced for classroom use. © Classroom Connect 1¢ 5¢ 10¢ 25¢ Pennies Nickels Dimes Quarters
My candy bar cost 44¢. I paid with a dollar. My change was: May be reproduced for classroom use. © Classroom Connect 1¢ 5¢ 10¢ 25¢ Pennies Nickels Dimes Quarters
My apple cost 62¢. I paid with a dollar. My change was: May be reproduced for classroom use. © Classroom Connect 1¢ 5¢ 10¢ 25¢ Pennies Nickels Dimes Quarters
My marbles cost 89¢. I paid with a dollar. My change was: May be reproduced for classroom use. © Classroom Connect 1¢ 5¢ 10¢ 25¢ Pennies Nickels Dimes Quarters