Download presentation
Presentation is loading. Please wait.
Published byLeslie Norton Modified over 6 years ago
1
Malik wanted to purchase four new video games for his PSP
Malik wanted to purchase four new video games for his PSP. If each video game cost $ How much money will Malik spend? $59.90 $89.85 $119.80 $149.75 1
2
2. Multiply. x = 835.82 83.582 8,358.2 8.3582 2
3
3. Multiply. 5.92 x = 59.2 41.216 432.16 43.216 3
4
4. Ms. Cook bought 12 pencils for $2.88. How much did each pencil cost?
$0.14 $0.16 $0.19 $0.24
5
5. The supply person for Mr
5. The supply person for Mr. Scott’s class ordered 15 boxes of books that weighed lbs. How much does each box of books weigh? 2.15 2.35 3.25 3.35
6
6. The total weight for the basketball team was 1075. 5 lbs
6. The total weight for the basketball team was lbs. If there are members on the team, what is the average weight for the basketball team? $105.75 $107.50 $157 $175.50
Similar presentations
© 2025 SlidePlayer.com. Inc.
All rights reserved.