Download presentation
Presentation is loading. Please wait.
1
Мақсатым: АҚШ туралы білімдерін шыңдау.
№ 1. Сабақтың тақырыбы 2. Сабақтағы негізгі мақсат 3 . Белсенді оқытуда қолданатын әдіс- тәсілдер 4. Оқу нәтижелері 5. Бағалау соның ішінде оқыту үшін бағалау 6. Дарынды оқушыларды анықтау 7. Негізгі дереккөздер 1 The States of America. 1.The States of America тақырыбы туралы білім дағдыларын қалыптастыру. 2.The States of America тақырыбы бойынша мәлімет алу. Үй жұмысын «Сұрақтар дискеті» әдісі арқылы сұраймын. Мақсатым үй жұмысын пысықтау.«Парақшаларды құрастыру» әдісі арқылы жаңа тақырыпты ашамын. Мақсатым тақырыпты ашу.ВЕНН диаграммасы арқылы сабақты пысықтап, қорытындылаймын. Мақсатым сабақты қорытындылау. Кері байланысты «Пирамида» әдісі арқылы аламын. Мақсатым сабақтың тиімді немесе тиімсіз жақтарын білу үшін. The States of America тақырыбы туралы біледі.The States of America тақырыбы туралы айта алады.The States of America тақырыбы туралы біледі, айта алады, өмірмен байланыстыра алады. Қалыптастырушы бағалау. Бағалау парақшасы арқылы. «Сұрақтар дискеті» кезінде, «ДЖИГСО» әдісін қолданғанда, ВЕНН диаграммасы кезінде анық көрініс табады. 8 сыныпқа арналған оқулық. Ноутбук, проектор. Карта. Тулардың суреттері. Қалалардың суреттері. Пирамида. Дискет. 2 Cities of the USA. 1.Cities of the USA тақырыбы туралы білім дағдыларын қалыптастыру. 2.Cities of the USAтақырыбы жайлы мәлімет алу. Үй жұмысын «Ыстық микрафон» әдісі арқылы сұрадым. Мақсатым үй жұмысын қорытындылау. Жаңа сабақты «Мозайка» әдісі арқылы аштым. Мақсатым тақырыпты ашу. Жаңа сабақты қорытындылағанда «Пысықтау жаттығуы» әдісін қолдандым. Мақсатым сабақты қорытындылау. Кері байланысты «Аралдар» әдісі арқылы аламын. Мақсатым сабақтың қай деңгейде өткенін білу үшін. Cities of the USA тақырыбы туралы біледі. Cities of the USAтақырыбы туралы айта алады. Cities of the USAтақырыбы туралы біледі, айта алады, өмірмен байланыстыра алады. «Ыстық микрафон» әдісі кезінде, ДЖИГСО әдісін падаланғанда анықта айқын көрініс табады. 8 сыныпқа арналған оқулық.Ноутбук, проектор. Карта. Микрафон. Ақ үй және Парламенттің суреттері. Аралдардың суреттері. 3 Hawaii, a green sunny paradise. 1. Hawaii, a green sunny paradise тақырыбы туралы білім дағдыларын қалыптастыру. 2.Hawaii, a green sunny paradise тақырыбы бойынша мәлімет алу. Үй жұмысын сұрағанда «Кубизм» әдісін қолдандым. Мақсатым өткен тақырыпты қорытындылау. Жаңа тақырыпты «Әріптер тізбегі»әдісі арқылы аштым. Мақсатым тақырыпты ашу. Сабақты қорытындылағанда «Сұрақтар қою» әдісін қолдандым. Мақсатым жаңа сабақты қорытындылау. Кері байланысты «Баспалдақ және ауа райы» әдісі арқылы алдым. Мақсатым сабақтың қай деңгейде өткенін білу үшін. Hawaii, a green sunny paradise тақырыбы туралы біледі. Hawaii, a green sunny paradise тақырыбы туралы айта алады. Hawaii, a green sunny paradise тақырыбы туралы өмірмен байланыстырып, мысалдар келтіре алады. «Кубизм» әдісі кезінде, ДЖИГСО әдісін қолданғанда анықта, айқын көрінеді. 8 сыныпқа арналған оқулық.Ноутбук, проектор. Карта. Гавай аралының суреттері. Бурабайдың суреттері. Кубик.
2
Сабақ кезеңдері мен әдіс – тәсілдері және мақсаттары
Сабақ кезеңдері мен әдіс – тәсілдері және мақсаттары Басталуы. Кіріспе бөлімінде әр сабағымда үй тапсырмасын сұрау және топтарға біріктіру. 1. Түстер арқылы. «Сұрақтар дискеті». 2. «Күн сәулесі». «Ыстық микрафон». 3. «Флорида, Майами, Техас, Нью Йорк» сөздерін айту арқылы. «Сұрақтар қою». Топтарға біріктірудегі мақсатым: топтар арасында қолайлы орта құру мен жақсы қарым қатынас орнату. Әдіс тәсілдерді қолданудағы мақсатым: өткен тақырыптарды қаншалықты меңгергендіктерін білу үшін. Оқыту мен оқудағы жаңа әдіс тәсілдер. Сын тұрғысынан ойлау. Оқу үшін бағалау және оқытуды бағалау. Талантты және дарынды балаларды оқыту. Оқушыларды жас ерекшеліктеріне сай оқыту. Оқыту мен оқуда ақпаратты коммуникациялық технологияларды қолдану. Оқытуды басқару және көшбасшылық. Осы әдістерді қолданудағы мақсатым: жаңа тақырыпты ашу мен жаңа тақырыпты меңгерту және пысықтау үшін. «Парақшаларды құрастыру». «ДЖИГСО». «ВЕНН диаграммасы». «Мозайка». «ДЖИГСО». «Пысықтау жаттығуы». «Әріптер тізбегі». «ДЖИГСО». «Сұрақтар қою». Ортасы. Негізгі бөлім тақырыбы мен мақсатын ашу және меңгерту мен пысықтауды жүзеге асыру. Осы әдіс тәсілдерді қолданудағы мақсатым: алған білімдерін жетілдіру үшін. Кері байланыс алудағы мақсатым сабақтың тиімді немесе тиімсіз өткендігін білу үшін. Бағалаудағы мақсатым: оқудың нәтижелерін анықтау үшін. Нәтижеде USA жайында түсінік қалыптастырып, мысалдар келтіріп, өмірмен байланыстыру арқылы өз идеяларын қоса алу. Аяқталуы. Қорытынды бөлімінде сабақты қорытындылап, кері байланыс пен үйге тапсырма және бағалауды жүзеге асыру. «Сұрақтар қою». «Бағалау парақшасы» арқылы сыныптасын бағалау және өзін өзі бағалау. «Серпілген сауал». ВЕНН диаграммасы. Стикерлермен кері байланыс алу.
3
Оқыту мен оқуды бағалау.
“Бағалау” термині “жақын отыру” дегенді білдіреді, себебі бағалаудың негізгі сипаты бір адам басқа адамның не айтып, не істегенін немесе өзін өзі бақылау жағдайында өзінің дербес ойлауын, түсінігін немесе тәртібін мұқият бақылауы болып табылады. Бұл ресми тестілер мен емтихандардан бастап, мұғалімдер сыныптарда күніне жүз рет өткізетін бейресми бағалауға дейінгі бүкіл бағалау түрлерін қамтиды. Бұған қарамастан, бағалау түрлі нысанда болуы мүмкін, бір тестілер қолдағы қарындаш пен қағаздың көмегімен жүргізілсе, басқалары сыныптағы әдеттегі сөйлеу кезінде сұрақ қоюға негізделеді. Бағалаудың барлық түрлеріне жалпы сипаттамалар тән олар: қадағалау, алынған мәліметтердің интерпретациясы, және бұдан арғы іс әрекетті анықтауға бағытталған қорытынды. Кедергі: Бағалау барысында өзім тарапымнан қадағалау болмағандықтан, топбасшылар сыңаржақтылық танытып, Б және С деңгейлі оқушыларға да жоғары баға қойған болатын. Мен осы кедергілерді жою мақсатында кейінгі сабақтарымда қадағалауды күшейттім. Нәтижеде оқушылар өзін және сыныптасын бағалауға дағдыланып қалды. Топбасшы өзін және топтағы құрдастарының бағаларын айту сәті Топбасшы өзін және топтағы құрдастарының бағаларын айту сәті Топбасшы өзін және топтағы құрдастарының бағаларын айту сәті
4
Бір сабақ бойынша рефлексия
Сабақтың тақырыбы: The States of America. Сабақтың мақсаты: 1. The States of America тақырыбы туралы білім дағдыларын қалыптастыру. 2. The States of America тақырыбы туралы мәлімет алу. Алдыңғы білім: Amendments to the constitution of the USA тақырыбы туралы біледі және айта алады. Басталуы: Сәлемдесу, түгендеу, ынтымақтастық атмосферасын орнату мақсатында шаттық шеңберін құрды. Түстер арқылы топтарға бөліп алдым. Үй жұмысын пысықтау мақсатында “Сұрақтар дискеті” әдісін қолдандым. Сабақты пысықтау, қорытындылау мақсатында ВЕНН диаграммасын қолдандым. “Пирамида” әдісі арқылы кері байланыс алдым. Ортасы: “Парақшаларды құрастыру” арқылы тақырыпты ашты. ДЖИГСО әдісі арқылы жаңа сабақты меңгерді, талқылады. Бағалау: Түстер арқылы ауызша бағалады. Бағалау парақшасы арқылы топ басшылар бағалады. Сәтті тұстары: ДЖИГСО әдісін қолданғанда оқушылар өз ойларын ашық жеткізе алды. ВЕНН диаграммасын қолданғанда АҚШтың штаттары мен Қазақстанның облыстарын салыстыра айтып өтті. Нәтижеде екі мемлекет жайлы мәліметтер анықтады.
5
Іс - тәжірибедегі зерттеу жұмысымда қандай өзгерістер болды.
Оқушылардағы өзгеріс Өзімдегі өзгеріс Сабақтың мақсаты Сыныпта ынтымақтастық атмосферасын орнатуды және оның маңызы зор екенін білдім. Біріне – бірінің пікірі құнды екендігін түсінді. Оқушылардың ынтымағы артты. Жоғары дәрежелі сұрақтар қою, сыни ойлау оқушының даму дәрежесін арттыратындығын білдім. Тұйық оқушылар ашыла бастады. Постер қорғауға дағдыланды және белсенділігі артты. Бағалауда мұғалімнің бағалауынан сыныптасын және өзін – өзі бағалауды қолдандым. Өз ойларын ашық және дәлелмен айтуға, мысалдар келтіруге дағдыланды.
6
Болашақтағы жоспарым Бүгінгі оқушы Құзырлы мұғалім
Өзіме сұрақтар техникасын көбірек пайдалануды дамытамын. Әдіс-тәсілдерімді жаңартып, оқушылардың сабаққа қызығушылығын арттырамын. Атқарылатын жұмыстарымды түрлендіріп, күрделі етіп жасауды дамытамын. Технологиялық, педагогикалық және пәндік білімдерімді ұштастыра отырып, оқушылардың білімін дамытамын. Бүгінгі оқушы Өз ойларын ашық айта алатын, мысал келтіріп, дәлел келтіре алатындай етіп дамытамын. өзінің іс әрекетіне жауапты бола білетін, өзімен құрдастарын салыстыра отырып өзін реттеуді дамытамын. оқушылар өздерінің күнделікті сабақта кері байланыс бере отырып, өздерінің сабақтан алған әсерлерін еркін айта алатындай етіп дамытамын. Өздерінің сабақ барысында әдіс тәсілдерді таңдай отырып, өз бетінше жұмыс жасай алатындай етіп дамытамын.
Similar presentations
© 2024 SlidePlayer.com. Inc.
All rights reserved.