Download presentation
Presentation is loading. Please wait.
1
HW: Study Island Review
Bellringer 9.13 Unit Test I Friday 1.Four brothers chose a gift for their parents costing $ Find the cost for each brother if they divide it evenly. 2.A dozen eggs cost $1.29. Find the cost of 4 eggs? HW: Study Island Review
2
Learning Targets NS1-3 − 2 3 I can solve real‐world and mathematical problems involving the four operations with rational numbers.
3
Learning Targets NS1-3 −1 2 3 I can solve real‐world and mathematical problems involving the four operations with rational numbers.
4
Learning Targets NS1-3 I can solve real‐world and mathematical problems involving the four operations with rational numbers. 4
5
x Question: What do you notice about the product of reciprocals?
Learning Targets NS1-3 x I can solve real‐world and mathematical problems involving the four operations with rational numbers. Question: What do you notice about the product of reciprocals?
6
Learning Targets NS1-3 I can solve real‐world and mathematical problems involving the four operations with rational numbers.
7
Learning Targets NS1-3 I can solve real‐world and mathematical problems involving the four operations with rational numbers. $2 summarizer – each word is worth $0.10
Similar presentations
© 2025 SlidePlayer.com. Inc.
All rights reserved.