Download presentation
Presentation is loading. Please wait.
1
7th Grade Math Warm-ups Week of October 5-9, 2015
2
Warm-up Monday, October 5, 2015
What is a ratio?
3
Warm-up Tuesday, October 6, 2015
4
Warm-up Wednesday, October 7, 2015
1. Dorothy bought 4 boxes of chocolate for $12. What is the unit price?
5
Warm-up Thursday, October 8, 2015
6
Warm-up Friday, October 9, 2015
Have your objectives ready to be checked Note: If you are missing objectives get it from your neighbor Note: 5 completely written out objectives will earn you a 100 Turn in Your Homework Turn in Your Weekly Warm-up Sheet
7
Pre-AP 7th Grade Math Warm-ups
Week of October 5-9, 2015
8
Pre-AP warm-up Monday, October 5, 2015
9
Pre-AP warm-up Tuesday, October 6, 2015
10
Pre-AP Warm-up Wed., October 7, 2015
11
Pre-AP warm-up Thurs, October 8, 2015
12
Pre-AP warm-up Friday, Oct. 9, 2015
Have your objectives ready to be checked Note: If you are missing objectives get it from your neighbor Note: 5 completely written out objectives will earn you a 100 Turn in Your Homework Turn in Your Weekly Warm-up Sheet
Similar presentations
© 2025 SlidePlayer.com. Inc.
All rights reserved.