Presentation is loading. Please wait.

Presentation is loading. Please wait.

Методичне об”єднання вчителів природничо-математичного циклу

Similar presentations


Presentation on theme: "Методичне об”єднання вчителів природничо-математичного циклу"— Presentation transcript:

1 Методичне об”єднання вчителів природничо-математичного циклу

2 Члени методичного об'єднання

3

4 ТЕМА ЗАНЯТТЯ Практична спрямованість предметів природничо -математичного циклу в умовах акмеологічної школи

5 МЕТА: Вдосконалення форм і методів викладання предметів природничо-математичного циклу, при модернізації навчально – виховного процесу

6 ЗАВДАННЯ: 1. Створення оптимальних умов для розвитку творчого потенціалу і самореалізації учнів. 2. Застосування передових технологій на уроках предметів природничо - математичного циклу для формування в учнів бажання і уміння вчитися

7 ФОРМА ПРОВЕДЕННЯ: Документальний практикум

8 Прийом: Інтерактивна вправа
“Розсипані слова” необхідно щось нове побачити Щоб зробити

9 “Щоб побачити щось нове, необхідно зробити щось нове”
Г. Ліхтенберг

10 Хід заняття Презентація методичного об'єднання. 2. Навчаючи – учуся. Практична спрямованість предметів

11 Новоград – Волинська загальноосвітня школа-інтернат
Новоград – Волинська загальноосвітня школа-інтернат

12 Кабінет МАТЕМАТИКИ

13 Кабінет ФІЗИКИ

14 Кабінет БІОЛОГІЇ

15 Заповіді вчителя Цікавтесь своїм предметом. Знайте свій предмет. Знайте, яким шляхом можна вивчити те, що вам необхідно. 4. Кращий спосіб вивчити – це відкрити самому.

16

17 Сарган Марія Арсентіївна,
керівник МО Вища кваліфікаційна категорія, учитель - методист Тема самоосвіти: Шкільний фізичний експеремент

18 Вища кваліфікаційна категорія, учитель - методист Тема самоосвіти:
Шведюк Марія Іванівна Вища кваліфікаційна категорія, учитель - методист Тема самоосвіти: Психологічні особливості оцінювання знань, контроль знань учнів

19 Нюкало Лілія Володимирівна
Вища кваліфікаційна категорія, учитель - методист Тема самоосвіти: Практична спрямованість уроків математики

20 Рибак Оксана Володимирівна
Кваліфікаційна категорія - спеціаліст, Тема самоосвіти: Використання інтерактивних методів на уроках біології

21 Герич Наталія Анатоліївна
Перша кваліфікаційна категорія, Тема самоосвіти: Використання наочності на уроках біології

22 Практична спрямованість уроків фізики
7 Клас. Розділ “ Будова речовини “ Тема: “ Дифузія ” Прийом “ Дивуй ”, прийом “ Приваблива мета ” 7 Клас Розділ “ Світлові явища ” Тема: “ Дисперсія ” Прийом “ Фантастична феєрія ” прийом “ Віршована фізика ”

23 Практична спрямованість уроків фізики
8 Клас. Розділ “ Взаємодія тіл “ Тема: “ Сила тертя ” “ Чому скиплять двері та співає скрипка? ” “ Як не впасти йдучи засніженою вулицею? “ Прийом “ Практичність теорії ”, Прийом “ Буріме ” 8 Клас. Тема: “ Тиск твердих тіл, рідин і газів ” “ Чому гострий ніж ріже краще ніж тупий? ” Прийом “ Рекламна компанія ” Прийом “ Відстрочена відгадка ”

24 Практична спрямованість уроків фізики
9 Клас. Розділ “ Електричний струм “ Тема: “ Робота і потужність електричного струму ” Тема: “ Практичне використання теплової дії струму “ Прийом “ Хто більше ”, Прийом “ Навчаючи - учуся ” Прийом “ Дискусія ”

25 Математика

26 Пріоритетним напрямом освіти є досягнення якісно нового рівня у вивчені базового навчального предмета – математики. Математичні знання і вміння розглядаються не як самоціль, а як засіб розвитку особистості школяра, забезпечення його особистої грамотності, як здатність розуміти роль математики у світі, в якому він живе, і використовувати математичні знання для задоволення пізнавальних і практичних потреб Доктрина освіти в Україні у XXI століття

27 Прикладна спрямованість математики
5 клас 6 клас 7 клас 8 клас 9 клас Прикладна спрямованість математики

28 Набути життєвого досвіду Підвищувати інтерес до навчання математики
1 Перевірити та закріпити на практиці теоретичні знання Забезпечити продуктивний зв’язок теорії та практики у процесі навчання 2 Набути життєвого досвіду 3 Виховувати бережливість і економність 4 Підвищувати інтерес до навчання математики

29 Математика – цариця наук

30 Найдавніша на планеті між наук цариця
Найдавніша на планеті між наук цариця. Математика – ти наша вірна помічниця.

31 Чи будинок зводиш, друже, Чи пливеш морями – Скрізь вона тобі послужить, Всюди вона з нами.

32 На заводі чи в друкарні, Державній палаті, Навіть лікар у лікарні Мусить її знати.

33 Щоб водити кораблі І в небо злітати Треба нам усе вміти, Усе добре знати.

34 І у цьому нам усім, І дорослим, і малим Допоможе цариця всіх наук – МАТЕМАТИКА!

35 5 клас. «Задачі та вправи на всі дії»
5 клас. «Задачі та вправи на всі дії» Аліна запросила Людмилу погуляти у дворі. Дівчата проговорили годину на подвір'ї. Коли Людмила повернулася, мама зробила їй зауваження про те, що йдучи з дому, дочка не виключила світло і телевізор. Людмила образилася і сказала: «А що з ними сталося?» Обчисліть, скільки коштів витратить даремно сім'я, якщо хтось щодня забуватиме на 1 год виключати люстру з 4 лампочками на 60 Вт і телевізор на 150 Вт: а) за місяць; б) за рік. Така задача викликає у дітей зацікавленість. Учні починають раціональніше використовувати електроенергію, газ .

36 5 клас, 8 клас. Площа прямокутника. Робота в групах.
Задача 1. Довжина кімнати 4 м, а ширина 3 м. Яку площу має кімната? Задача 2. Скільки фарби потрібно для фарбування підлоги, якщо витрати фарби на 1 м2 дорівнюють 120 г? Задача 3. Скільки банок фарби вагою 0,5 кг необхідно купити для фарбування підлоги кімнати розміром Зх4 м, якщо витрати фарби на 1м г? Задача 4. Якщо підлогу в кімнаті покрити лаком, то технологія вимагає робити це 3 рази. Витрати першого разу — по 90 г на 1 м2, для другого і третього разів — по 30 г на 1м2 . Які витрати передбачаються?

37 6 клас. Звичайні дроби Задача 1. “Солодка покупка”
Цукерки «Пташка» грн. Цукерки «Ромашка» грн. Цукерки «Ведмежатко» — грн. Цукерки «Шпаки» грн. Записати ціну цукерок у звичайному вигляді, тобто виразити в гривнях і копійках

38 8 клас “Чотирикутники” ? Як можна перевірити, не виконуючи ніяких вимірів, чи має серветка форму квадрата? Швачка, бажаючи переконатися, що чотирикутний кусок тканини має форму ромба, перевірила збіг кінців тканини, згинаючи по кожній діагоналі. Чи досить такої перевірки? Як, не вимірюючи кутів чотирикутної ділянки, можна переконатися що земельна ділянка має форму прямокутника? Чи досить для цього перевірити рівність її діагоналей?

39 9 клас. “Розв'язування трикутників”. Ділова гра “Геодезист”
Задача 1. Знайти відстань між двома доступними пунктами, якщо між ними безпосередньо вимірювання відстані неможливе. Для вимірювання відстані між опорами А і В високовольтних ліній, які розділено водою, вибрали пункт С і виміряли СА=40 м, СВ=30 м, С = 95. Визначити АВ.

40 Практична спрямованість на уроках біології

41 Біологія – це наука , яка вивчає життя в усіх його проявах.
Царства природи Бактерії Рослини Тварини Гриби

42 Біологія досліджує: Різноманітність організмів; Будову організмів;
Процеси життєдіяльності; Хімічний склад; Взаємозв’язки з навколишнім середовищем.

43 Біологія Ботаніка Екологія Цитологія Зоологія Мікобіологія Анатомія
Біохімія Фізіологія

44 Біологія на уроках Важливою складовою навчання біології, формування практичних умінь і навичок є виконання лабораторних та практичних робіт. Чинні програми з біології забезпечують практичне спрямування шкільної біологічної освіти. Від 25 до 40 % навчального часу в різних класах передбачено на проведення лабораторних і практичних робіт. Залежно від змісту, обсягу матеріалу, що вивчається, рівня підготовленості класу, наявності обладнання вони можуть проводитися демонстраційно, фронтально або групою. Як правило, вони виконуються на різних етапах уроку й оцінюються вчителем. Бали можуть виставлятися як усім учням класу, так і вибірково. Відпрацювання лабораторних і практичних робіт тими учнями, які були відсутні на уроці, здійснюється на розсуд учителя. Поряд із традиційним підходом до організації лабораторних і практичних робіт застосовується проблемно-пошуковий.

45 Біологічні знання є основою для формування в учнів навичок:
вести спостереження; виконувати експеримент; самостійно отримувати інформацію; переробляти інформацію.

46 Біологія в житті людини
Головним завданням біології є використання різноманітних організмів та біологічних процесів для поліпшення умов життя людини: її здоров'я, харчування, якості довкілля. Для вирішення цих завдань біологія тісно взаємодіє з медициною, сільським господарством, охороною природи, багатьма галузями промисловості тощо. Більшість лікарських речовин отримують з рослин, грибів, тварин чи продуктів життєдіяльності бактерій. Препарати рослинного походження становлять близько 40 % всіх лікарських засобів. У медицині нині використовують понад 3000 видів рослин, і з кожним роком їхня кількість збільшується. Вчені вважають, що у нашій країні кожен четвертий-п'ятий вид рослин може мати медичне значення. Рослини також у значних кількостях використовують у парфумерно-косметичній, харчовій промисловості і навіть у техніці.

47 Успіхів!

48 Будь обережним! Не помились! Не нашкодь! Будь надією для учня!
Даруй себе дітям! Шалва Амонашвілі


Download ppt "Методичне об”єднання вчителів природничо-математичного циклу"

Similar presentations


Ads by Google